Ücretli Podcast İle Gelir Elde Edin

monetize

Wilixis ile ücretli podcast oluşturarak para kazanabilir ve yeni bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

Üstelik bunun için sadece içerik üretmeniz yeterli. Dinliyecileriniz, ürettiğiniz içeriğe abonelik bedelini ödeyerek abone olur ve siz de gelir elde edersiniz. Her şey bu kadar kolay.

Ücretli Podcast Nedir?

Ücretli podcast, belirli bir abonelik bedeli olan ve aylık olarak abone olunabilen bir içerik türüdür. Dinleyicileriniz, sizin özel içeriklerinize veya özel olarak onlara sunduğunuz değere erişmek için abone olurlar. Abonelik gelir paylaşım modeliyle de siz bu aboneliklerden gelir elde etmiş olursunuz.

Fiyatı siz belirlersiniz ve tüm kontrol sizde olur.

Elde Ettiğim Geliri Nasıl Çekebilirim?

Minimum ödeme tutarını aşan yayıncılarımızın gelirleri her ayın 1. ve 8. gününde, yayıncılarımızın bize sağlamış olduğu IBAN adreslerine transfer edilir. Minimum ödeme tutarı 500₺ dir. Yani hesabınıza gelirin gönderilebilmesi için 500₺ gelir elde etmiş olmanız gerekiyor.

Eğer gerçek bir kişiyseniz, vergi numaranız yoksa ayın 1. gününde tutar, banka hesabınıza gönderilir.

Eğer vergi numaranız varsa ayın 1. gününde geliriniz ilan edilir ve Wilixis'e fatura düzenlemeniz beklenir. Faturanızı Wilixis'e gönderdikten sonra, faturanız incelenir ve onay sonrası ayın 8. gününde tutar, banka hesabınıza gönderilir

Minimum Ödeme Tutarı Neden Var?

Wilixis, platformun kalitesini korumak ve kaliteli içerik barındırmak için belirli önlemler almaktadır. Bu yüzden yayıncılardan sürdülebilir bir şekilde bu işi yapmasını ve kaliteli içerik üretmesini bekliyoruz. Bu bloke ile devamlılık oluşturarak kaliteli içerik politikasını koruyoruz.

Ekstra olarak, kaliteli içerik size daha çok kazanç sağlayacağından birincil hedefte yayıncıların daha çok gelir elde etmesini sağlamaktayız.

Kazanç Örnekleri

Aşağıdaki örnekler ile tahmini kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

Küçük Kitleli Yayıncılar

Abonelik Net Bedeli: 40₺
Abone sayısı: 30 Kullanıcı
Aylık Net Kazanç: 1,200₺

Orta Kitleli Yayıncılar

Abonelik Net Bedeli: 60₺
Abone sayısı: 120 Kullanıcı
Aylık Net Kazanç: 7,200₺

Büyük Kitleli Yayıncılar

Abonelik Net Bedeli: 55₺
Abone sayısı: 340 Kullanıcı
Aylık Net Kazanç: 18,700₺

Geniş Kitleli Yayıncılar

Abonelik Net Bedeli: 65₺
Abone sayısı: 820 Kullanıcı
Aylık Net Kazanç: 53,300₺

Tekil Net Kazanç Hesaplama

Aşağıdaki kutucuğa belirlediğiniz içerik fiyatını girerek, vergiler ve işlem ücretleri düştükten sonra tekil abonelikte ne kadar net kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Net: 0₺

Ücretli Podcast Nasıl Oluşturulur?

Öncelike Podcast Oluştur yazımızı okumanızı öneririz. Daha sonra tekrar buraya gelerek okumaya devam edebilirsiniz.

Ücretli podcast oluşturmanın tek farkı fiyat belirleme özelliği. Kısaca podcast oluşturma işlemi ile her şey aynı. Fiyat belirleyerek ilk ücretli podcastinizi oluşturabilirsiniz.

Ücretli Podcast İçerik Sayfası

Podcast içeriğinizi oluşturduktan sonra "İçerik" sekmesinden ücretli podcast üzerine tıklayınız. Tıkladıktan sonra açılan sayfada mor "Görüntüle" butonuna basarak içerik sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfayı paylaşarak dinleyicilerinizin içeriğinize abone olmasını sağlayabilirsiniz